Spoločnosť

Práve prehliadate články označené ako Spoločnosť.

Konečne zdravý pohľad na problematiku roku 2012, ktorý zbytočne nestraší, ale naopak sa snaží vidieť pozitívnu stránku celej (prípadnej) transformácie. Doporučujem k zhliadnutiu.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , , ,

Druhé pokračovanie filmu Peniaze ako dlh prináša ďalšie preskúmanie podstaty neudržateľného finančného systému, prehľad konceptov peňažnej reformy a informácie o ďalších možnostiach, ako používať peniaze tak, aby slúžili svojmu účelu.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , , , , ,

Neobsahují přídavné látky a „éčka“

Biopotraviny neobsahují chemické přídavné látky, které mohou způsobovat zdravotní problémy, jako srdeční onemocnění, osteoporosu, migrény a hyperaktivitu. Mezi zakázaná aditiva patří i ztužený tuk, aspartam (umělé sladidlo) a glutaman sodný.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , ,

Skutočná komunita všeobsažná a akceptujúca

Je všeobsažná a akceptujúca. Individuálne diferencie sú vyzdvihované a oslavované. Ak má komunita nepriateľa, začína strácať ducha pravej komunity. Súťaživosť je vždy výlučná a preto skupina, ktorú ovláda duch súťaživosti, tiež nie je komunitou.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky:

Predstavte si svet, v ktorom sú všetci ľudia k sebe dobrí, láskaví, delia sa o všetko spoločne, nepotrebujú peniaze a žijú v súlade s prírodou. Nemožné? „La Belle Verte“ je francúzsky film z roku 1996, ktorý bol v Európskej únii „zakázaný“. To je dôvod, prečo je ho taký problém nájsť, aj keď v ňom hrajú známi herci ako Vincent Lindon a Coline Serreau.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , , ,

Film The Money Fix ponúka kritický pohľad na súčasný spoločensko-ekonomický systém postavený na nepretržitom boji o nedostatkový zdroj zvaný peniaze. Presvedčivo poukazuje na nezmyselnosť umelého vytvárania nedostatku, na jeho vplyv na správanie ľudí, na význam spolupráce v porovnaní s dnes preceňovaným súťažením na trhu, na úskalia zamestnaneckého systému deľby práce. Z pohľadu permakultúry je zaujímavé porovnanie spoločenského systému s prírodným ekosystémom, hľadanie rozdielov a súvislostí. Film ďalej prilbižuje problematiku komunitných a doplnkových menových systémov v teórii aj v praktických ukážkach. Vo filme sa objavujú osobnosti ako Noam Chomsky, Hazel Henderson, Michael Linton, Bernard Lietaer, Michael Albert a mnohí ďalší.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , , , ,

Základný príjem nie je všeliek na problémy celej spoločnosti, ale oddeľovanie príjmu od práce je dôležitým krokom pre jej ozdravenie a teda pre lepšiu budúcnosť. Jedným z dôležitých fenoménov, ovplyvňujúcich život v našej spoločnosti je strach. Strach z toho, že stratíme zamestnanie, že nebudeme mať na bývanie, na stravu pre seba, pre deti, na splátky… Pre tento strach sme ochotní robiť nezmyselné veci, poslúchať nezmyselné príkazy, dodržiavať nezmyselné pravidlá, ochotní sa nechať ponižovať. Základný príjem môže dať človeku určitú istotu a tým i väčšiu slobodu a dôstojnosť. Zbavenie sa existenčného strachu a zdôraznenie ľudskej dôstojnosti v celonárodnom meradle je niečo, čo zmení atmosféru v celej spoločnosti.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , , , ,

„Budovať slobodnú spoločnosť vyžaduje odvahu myslieť, hovoriť a konať, najmä keď je ľahšie nerobiť nič.“

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , ,

„Jedna světová vláda a jeden měnový systém, pod trvalou nevolenou dědičnou oligarchií, která se sama vybrala mezi svými ve formě feudálního systému, jako to bylo ve středověku. V této věci Jednoho světa (One World), bude populace redukována omezením počtu dětí na rodinu, nemocemi, válkami, hladomory, dokud nezbude 1 miliarda lidí, která se bude hodit vladnoucí třídě v přesně a jasně definovaných oblastech, a ta zůstane jako světová populace.

Nebude tu žádná střední třída, jenom vládci a služebníci. Všechny zákony budou jednotné v rámci právního systému světových soudů praktikujících stejný sjednocený zákoník, opírající se o policii Světové vlády a spojenou armádu k prosazování zákonů ve všech bývalých zemích, kde už neexistují žádné hranice. Systém bude na základě sociálního státu, ti kteří jsou poslušní a podřízení Světové vládě budou odměněni podmínkami k žití a ti, kteří jsou vzpurní, budou jednoduše hladovět, nebo budou prohlášeni za psance, jako cíl pro každého kdo je chce zabít. Soukromé vlastnictví zbraní všeho druhu bude zakázáno.“

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: ,

Chris se vymykal odjakživa, ale to, co udělal bezprostředně po absolvování univerzity ho dělá výjimečným i mezi výjimečnými. Všechny své dosavadní úspory věnoval charitě a s minimální výbavou a přípravou vyrazil napříč Spojenými státy na Aljašku, kde chtěl vyzkoušet život v divočině. Na své strastiplné cestě, během níž mu šlo několikrát o život, potkal spoustu úžasných bytostí, které zformovaly jeho pohled na svět a pomohly v přípravě na vstup do chrámu přírody na nelítostném americkém severu. Naivní mladík se během té cesty přetransformoval v sebevědomého muže, jenže v lůně aljašské divočiny mu ani tento přerod nebyl moc platný. Splněný sen bohužel někdy stojí víc než hromada peněz.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , , ,

« Staršie príspevky