Peniaze

Práve prehliadate články označené ako Peniaze.

Proč musím (synonymum ne moci) chodit do práce (synonymum roboty), abych se uživil (synonymum almužny) a nemůžu dělat jednoduše to, co mě baví?

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , ,

Druhé pokračovanie filmu Peniaze ako dlh prináša ďalšie preskúmanie podstaty neudržateľného finančného systému, prehľad konceptov peňažnej reformy a informácie o ďalších možnostiach, ako používať peniaze tak, aby slúžili svojmu účelu.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , , , , ,

Často sa stretávam s názorom ľudí, že všetko je za peniaze. Tak tu je pár vecí, ktoré si za ne nekúpite. A je ich oveľa oveľa viac. 😉

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: ,

Pořád nemůžete pochopit, proč ceny neustále stoupají? Chcete vědět, co je příčinou finančních krizí? Pokud ano, nejdříve musíte vědět jakým způsobem vlastně funguje finanční systém, kde a jak vznikají peníze a kredit a na jakých principech fungují banky.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , , , , ,

  1. Pretože ak sú v našom živote a budú, tak väčšina ľudí pracuje a bude pracovať nie pre všeobecné blaho a dobro všetkých, ale preto, aby zarobili čo najviac pre seba. Z práce (v lepšom prípade) sa tak stáva prostriedok na získanie ich čo najväčšieho množstva, prestáva sa vnímať ako možnosť pomoci a vyjadrenia svojej tvorivosti a dávania jej výsledkov s láskou iným. Je jednoduché stratiť tento pravý zmysel práce, pokiaľ sa pracuje (otročí) od rána do večera a neostáva čas na iné veci. A väčšine to hlavné uniká: Z moci a majetku šťastie nevzniká!

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , , , ,