Ekológia

Práve prehliadate články označené ako Ekológia.

Nadčasový prejav Stevena Seagala, v ktorom okrem iného hovorí aj o zariadeniach na voľnú energiu. Jeho slová sú aktuálne ešte aj dnes. Ba dokonca aktuálnejšie než v dobe svojho uverejnenia v roku 1994. Nájdime si chvíľu a zamyslime sa nad tým, či svojou nevedomosťou a nezáujmom neprispievame k ničeniu našej planéty. Hlavne v prípade, ak existujú šetrné a prírode neškodiace alternatívy, ktoré sú pred nami desiatky rokov utajované v prospech veľkých firiem, ktoré by tak prišli o obrovské multimiliardové zisky a možnosti kontroly a manipulácie s nami.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , ,

Neobsahují přídavné látky a „éčka“

Biopotraviny neobsahují chemické přídavné látky, které mohou způsobovat zdravotní problémy, jako srdeční onemocnění, osteoporosu, migrény a hyperaktivitu. Mezi zakázaná aditiva patří i ztužený tuk, aspartam (umělé sladidlo) a glutaman sodný.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , ,

14 stručných zásad správania sa ekonomicko-environmentálne. 14 stručných zásad ako spraviť svoju vlasť krajšou a zdravšou.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: ,

  1. Všímam si miesto výroby
    Uprednostňujem nákup slovenských výrobkov, najlepšie z vlastného regiónu. Podporujem slovenských výrobcov a slovenskú ekonomiku, šetrím náklady na dopravu, znižujem množstvo emisií a import.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: ,

Vezmite si naše tipy k srdcu a skontrolujte váš byt alebo dom. A ešte predtým môžete poslať linku na túto stránku svojim priateľom.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: ,

Všechny tyto věci se dějí před našima očima a my se přitom stále chováme, jako bychom měli spoustu času a všechna řešení na tyto problémy. Jsem jenom dítě a neznám řešení na všechno, ale chci, abyste si uvědomili, že vy je také neznáte!

  • Nevíte, jak opravit díry v naší ozónové vrstvě.
  • Nevíte, jak dostat lososy zpátky do mrtvé řeky.
  • Nevíte, jak nechat ožít zvířata, která vyhynula.
  • A neumíte vrátit lesy tam, kde dříve rostly a kde je nyní poušť.

A když tedy nevíte, jak to spravit, prosím, přestaňte to ničit!

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , , ,

2 hektary půdy uživí:

  • 1 člověka konzumujícího masitou stravu
  • 14 vegetariánů (kteří jedí i mléčné výrobky a vajíčka)
  • 50 veganů (jedí jen rostlinnou stravu)

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , ,

Reakcia náčelníka kmeňa Duwašimov Seattla z roku 1854 na výzvu prezidenta Spojených štátov amerických Franklina Pierca na odkúpenie pôdy.

Čítať zvyšok tohto článku »

Značky: , ,