Filozofia slobody

„Budovať slobodnú spoločnosť vyžaduje odvahu myslieť, hovoriť a konať, najmä keď je ľahšie nerobiť nič.“


„Budovať slobodnú spoločnosť vyžaduje odvahu myslieť, hovoriť a konať, najmä keď je ľahšie nerobiť nič.“


(Ak sa video nedá spustiť, stlačte kláves F5 a skúste to znovu. Taktiež môžete použiť priamy odkaz na video.)

Zdroj: YouTube [en, sk]

Značky: , ,

3 komentáre

 1. Juraj’s avatar

  A toto libertarianske video ktore vystihuje moj pohlad na svet ide ako dokopy s tymi nezmyslami o „prirodzenej“ ekonomii [1] ktora je podla toho co ste tu publikovali postavena na manipulacii penazi, prerozdelovani bohatstva, regulaciach, manipulacii ekonomik, „prideloch“ pre obcanov atd.?

  [1] http://haku.inovativ.sk/kultura-a-spolocnost/prirodzena-ekonomia

 2. Haku’s avatar

  Juraj, teší ma, že navštevujete môj blog. 🙂

  Som rád, že si uvedomujete svoju zodpovednosť. To je prvý dobrý krok. Keď dospejete od zodpovednosti k bezpodmienečnej láske k druhým, ku ktorej by sme mali dospieť všetci a netvrdím, že ja už som k nej dospel, tak Vám možno aj Prirodzená ekonómia začne dávať väčší zmysel. Myslím si, že v diskusii k nej sme spoločne dospeli k záveru, že by fungovala vo vyspelej spoločnosti, ktorou zatiaľ nie sme, nie v dnešnej. Tým pádom na ňu ešte nedozrel čas a možno ani nikdy nedozrie. Ale bez pomoci a solidarity sa v budúcnosti nezaobídeme. Niekto bude solidárny preto, že bude musieť, aby si uľahčil život či dokonca prežil, a to nie na úkor ostatných, druhý bude solidárny prirodzene, pretože jednoducho chce a vyjadruje ho to. Čiže by sa dalo povedať že jeden preto, pretože je zodpovedný, druhý preto, že okrem zodpovednosti ešte aj miluje. Čo na to poviete? 🙂

  Ešte Vás prosím pokračovať v prípadnej diskusii k článku Prirodzená ekonómia, pretože tu by to pravdepodobne bolo mimo témy. Ďakujem.

 3. svetlo-)lej’s avatar

  Milý Hak 🙂

  ved aj ja som napol Slovak a som na to hrdy 🙂
  Děkuju Ti za Tvou práci a přínosná data, přeju mnoho úspěchů a štěstí ve Tvé práci 🙂

  s láskou
  sv.

Komentáre sú teraz uzatvorené.